Startpagina | LINKS | CONTACT

Kanaalstraat - tussen Hofstraat en Stationsstraat


- Erica-Adressengids 1905-1906: van Dorpstraat tot Kanaal.

Kanaalstraat

Gezien vanuit de Stationsstraat richting de Hoofdstraat. In het pandje geheel rechts, Kanaalstraat 25, de automaterialenhandel Dirk Vos, sinds 1923!! Het grote pand ernaast (nr. 21-23) is ook nog enigzins herkenbaar. Het hoge dubbele pand rechts is een ontwerp van de architect Pieter Jacobus de Bruin (1832-19?) uit 1878. (Coll. B. Meester)

Kanaalstraat

Zelfde afbeelding maar dan hand-ingekleurd. (Coll. B. Meester)

Kanaalstraat

Deze foto is genomen in het stuk Kanaalstraat tussen het kanaal en de Stationsstraat. Het witte huis aan de linkerzijde is dezelfde woning als op de foto hierboven. Met dank aan Jurriaan ten Hoope. (Coll. B. Meester)

Kanaalstraat 15

Kantoor van de Apeldoornsche Post met Bureau Vreemdelingenverkeer. Rechts op de foto nog net de zijkant van de melkfabriek "de Sierkan" op Kanaalstraat 17.

Kanaalstraat

1977. Links V&D. (Coll. Bavinck/Schuur)

Kanaalstraat

Hoek Stationsstraat. Nog zonder bebouwing. (Coll. Bavinck/Schuur)

Kanaalstraat

Het kantoor van het Reformatorisch Dagblad. (Coll. Bavinck/Schuur)

Kanaalstraat

NAC. (Coll. Bavinck/Schuur)

Kanaalstraat

Begin jaren '80. Nieuwe Apeldoornse Courant. (Foto: Arnold Kleiboer)

Kanaalstraat

Begin jaren '80. Reformatorisch Dagblad. (Foto: Arnold Kleiboer)

Kanaalstraat 6
Nieuwe Apeldoornsche Courant. Begin jaren 80.
Foto: Arnold Kleiboer.

Kanaalstraat

Deze villa was het huis van mijn tante Jans (een nicht van mijn vader). Zij woonde daar met oom Wim Bargeman en 3 dochters. Achter het huis, waar later een deel van Talens zat, was oorspronkelijk melkfabriek ''De Sierkan'' en het winkelgedeelte aan de rechterkant van het huis hoorde daar bij. Dat van die melkfabriek heb ik nooit bewust meegemaakt. Mijn oom was de eigenaar. De boel is op een gegeven moment overgedaan aan de melkfabriek Mariëndaal op de hoek Deventerstraat/Trekweg. Mijn oom werkte daar later op kantoor. Hij is vrij jong gestorven. Maar mijn tante Jans heeft nog heel lang aan de Kanaalstraat gewoond en wij, de kinderen Holtrigter stalden er onze fiets, veilig achter het gazen hek, als we naar "het dorp" gingen. Het was een prachtig huis! (B. Dohmen)

Kanaalstraat
1927. Koetsier Jan van Holk, koetsier. Op de paarden links Jo Licht, rechts Jan Licht. Foto: Hendrik Vlottes.
Kanaalstraat
Krantenbericht over Jan van Holk.
Archief: C. Rutgers-Vlottes.

Kanaalstraat

Kanaalstraat

Kanaalstraat

1995. Hoofdingang NAC. Foto: Ad Snijders.

Kanaalstraat

Gebouw van de NAC.

Kanaalstraat

1959. Koninginnedag. Korfbalclub "Steeds Hooger".

Kanaalstraat

Kanaalstraat 17

2008. N.V. melkinrichting "de Sierkan". Kanaalstraat 17 was daar waar nog net het flatgebouw staat helemaal links. In het grote vierkante huis ervoor zat de electra- en lampenwinkel van Hans Mijnders. (Foto: Anton Vos)

Kanaalstraat

hoek Hoofdstraat. (Coll: Roel Boon)

Kanaalstraat

School. (Coll: Roel Boon)

1972